دانلود پچ امنیتی مایکروسافت برای ویندوز xp جهت مقابله با باج افزار wanna crypt

دانلود پچ (patch) امنیتی مایکروسافت برای ویندوز xp جهت مقابله با باج افزار وانا کرای (wanna crypt)

دانلود پچ امنیتی ویندوز xp

Download Security Patch For Microsoft Windows Xp

شاید شما هم به تازگی نام وانا کرای را زیاد شنیده باشید. در روز ۱۲ می ۲۰۱۷ مصادف با ۲۲ اردیبهشت ۹۶، یک حمله سایبری گسترده در سرتاسر کره زمین صورت میگیرد که در اولین ساعات فعالیت خود با سرعتی باور نکردنی در بیش از ۷۳ کشور دنیا به خصوص کشورهای اروپایی، بر روی کامپیوتر های سازمان های دولتی و غیردولتی مشاهده میشود. اساس کار این باج افزار رمزگذاری بر روی فایل های مهم و حیاتی است. این باج افزار پس از رمزگذاری فایل ها از کاربر میخواهد در قبال رمزگشایی فایلها مبلغی در حدود ۳۰۰ دلار آمریکا را به صورت بیت کوین (bitcoin) بپردازد.

دانلود پچ امنیتی ویندوز xpنقشه پراکندگی باج افزار wanna crypt در جهان

به تازگی، شرکت مایکروسافت، علی رغم اظهارات قبلی اش اقدام به انتشار یک پچ امنیتی برای ویندوز xp جهت مقابله با باج افزار وانا کرای (wanna crypt) کرده است؛ این امر نشان دهنده حساسیت بالای موضوع و بیانگر اهمیت مقابله با این باج افزار برای شرکت مایکروسافت است.

هنوز هم در ایران کاربران زیادی از ویندوز محبوب xp استفاده میکنند و به همین دلیل ما در قالب یک پست به معرفی این patch امنیتی میکنیم.

اگر از ویندوز xp استفاده میکنید برای نصب این پچ به لینک زیر که شما را به یک صفحه از سایت مایکروسافت هدایت میکند، مراجعه کنید:

Download Security Updates For Windows XP Vesions

پس از باز شدن صفحه شما باید نسخه ای از ویندوز xp که از آن استفاده میکنید را پیدا و بر روی لینک مخصوص آن نسخه کلیک کنید تا به صفحه دانلود مربوط به آن ورژن هدایت شوید.

برای مثال افرادی که از ویندوز xp سرویس پک ۳ و نسخه ۳۲ بیت (یا ۸۶x) استفاده میکنند باید به صفحه زیر مراجعه کنند:

Download Security Update for Windows XP SP3 x86

نکته مهم: کارکرد این patch بر روی کامپیوترهای کاربران ایرانی ۱۰۰% نیست! چرا که بیشتر سیستم عامل هایی که ما از آنها استفاده میکنیم رایگان هستند؛ یعنی یک بار قبلا توسط شرکت های نرم افزاری قفل گشایی شده اند و به همین علت ممکن است این پچ امنیتی بر روی برخی رایانه ها کارگر نباشد، اما باز هم کار از محکم کاری عیب نمیکند.

نظرات

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد!

اطلاع رسانی برای
avatar
wpDiscuz